Kontaktai

Taikos g. 81, LT-05217, Vilnius

rastine@vmbg.lt

(8 5) 242 1611

Naujienos

Edukacija Energetikos ir technikos muziejuje

Sugrįžę po atostogų į mokyklą, pailsėję ir kupini jėgų bei pasiruošę įgyti naujų žinių, mūsų gimnazijos mokiniai, besidomintys fizika, kartu su fizikos mokytoja Roza Miliajeva suskubo aplankyti neseniai Vilniuje esančiame Energetikos ir technikos muziejuje atsidariusią interaktyvią parodų salę.

Pats muziejus, sužavėjęs daugelį vos įžengus į vidų, įsikūręs anksčiau buvusioje elektrinėje, todėl patraukė akį viduje išlikusiomis konstrukcijomis. Be jų mokinius žavėjo ir naujų instaliacijų gausa, tačiau mūsų kelionės tikslas buvo ypatinga naujiena – po muziejumi įsikūrusi „Virsmo“ salė. Savo interaktyvių eksponatų gausa bei įdomia informacija, pateikta prie jų, ji iškart prikaustė žingeidžių moksleivių žvilgsnius. Nors akivaizdu, kad, matyt, geriausia mūsų vizito dalis buvo gyvai stebėtas žaibų pasirodymas, sukurtas naudojantis dvejomis Teslos ritėmis. Vienas iš mūsų gimnazijos mokinių taip pat turėjo progą išbandyti šių ričių veikimą ir prisidėti prie šio pasirodymo: savanoriškai atlikęs keletą muzikinių kūrinių ištraukų leido mėgautis ne tik melodijomis, bet ir jas kuriančiais žaibais. Po tokio pasirodymo likome tikrai sužavėti, tačiau tai buvo tik edukacijos pradžia. Vėliau sužinojome apie įvairius energijos gavimo ir kaupimo būdus, jos rūšis, o įgytas žinias iškart pritaikėme praktikoje išbandydami muziejaus eksponatus ir atlikdami užduotis.

Pasisėmę žinių ir linksmai bei turiningai praleidę laiką, turėjome progą aplankyti ir senesnes muziejaus parodas, kurios tądien sukauptą informaciją papildė dar keletu įdomių faktų, o kai kam buvo jau iš fizikos pamokų pažįstami objektai ir reiškiniai, kuriuos pirmą kartą galėjo išvysti realybėje. Labai džiaugiamės, kad turėjome galimybę priartėti prie fizikinio pasaulio, jį geriau pažinti, o įgytas žinias turbūt dar ne kartą pritaikysime ateityje.