Kontaktai

Taikos g. 81, LT-05217, Vilnius

rastine@vmbg.lt

(8 5) 242 1611

Naujienos

Gimnazijos mokinių dalyvavimas respublikinėje viktorinoje „Po žvaigždėtu dangum“

Šaltas lapkričio 26 – osios dienos oras neišgąsdino fizikų, astronomijos mėgėjų, iš visos Lietuvos ir jie susirinko Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vykusioje astronomijos viktorinoje „Po žvaigždėtu dangum“. Tarp dalyvavusių buvo ir trys mūsų gimnazijos moksleiviai: pirmokai Ernestas Leonavičius, kartu su komanda „Camelopardalis“ užėmęs pirmąją vietą, ir Tomas Vidmantas Mikalauskas bei ketvirtokė Patricija Strumilaitė. Atsitiktinai suskirstyti į dešimt komandų, pavadintų lotyniškais Lietuvoje nenusileidžiančių žvaigždynų pavadinimais, renginio dalyviai gavo puikią progą pademonstruoti savo žinias ir sužinoti daug naujų dalykų, taip pat susipažinti su bendraminčiais iš kitų Lietuvos miestų.
Atliekant įvairiausias užduotis: nuo žvaigždynų paieškų žvaigždėlapyje, kosminio kryžiažodžio iki kūrybiško kosminių objektų apibūdinimo savo komandos draugams, netrūko nei intensyvių diskusijų, nei juoko. Pertraukų metu aptariant kilusius sunkumus, nors ir tekdavo išgirsti nusivylimo atodūsių, daugelis pozityviai dalinosi įdomiomis savo komandos įžvalgomis, o sužinoti teisingi atsakymai į klausimus, kurių nepavyko išgliaudyti, turbūt ne vienam ilgai išliks atmintyje.
Įvykus viktorinai ir nekantriai laukiant rezultatų, moksleiviai turėjo galimybę atsipūsti nuo astronomijos klausydami paskaitos apie fizikos pritaikymą ateities prognozavimui, kuri praplėtė bendrąsias fizikos žinias. Taigi, sušilę nuo intensyvaus protinio darbo ir pasisėmę daug naujų žinių bei geros energijos, skatinančios ir toliau domėtis kosmoso platybėmis, jų slepiamomis neišaiškintomis paslaptimis ir įdomumais, jaunieji astronomai buvo apdovanoti už puikius rezultatus. Tačiau turbūt kiekvienam, net ir neužėmusiam aukščiausiųjų vietų, dalyvavimas viktorinoje buvo nepakartojama patirtis, kurią atsimins dar ne vienerius metus.
Dėkojame mūsų mokyklos fizikos mokytojai ekspertei Rozai Miliajevai, paskatinusiai ir mus, Mykolo Biržiškos gimnazijos moksleivius, prisijungti prie viktorinos dalyvių. Sveikiname puikių rezultatų su komandos draugais pasiekusį pirmoką Ernestą Leonavičių.

Patricija Strumilaitė  IV f